KDYŽ se řekne CO JE NOVÉHO

MAILÍK VOD MONIKY MĚ DOSTAL Z DEPKY...

Tento e-mail mi přišel ve čtvrtek 25. 9. 2008. Je od kamarádky Moniky, která je paní učitelka na základce, pozvala mě na besedu do školy a zpívá v TRUE HARMONY.

www.trueharmony.cz

:-P Ahoj Ireno, :-P

tak Ti chci poděkovat, že už kvůli tobě dvě noci nespím. Dneska teda budu, ale ty předchozí…

V úterý jsem na zkoušce(první po prázdninách) od Jolči ( Jolča je moje ségra Jolana Konečná) dostala tvojí knihu i s věnováním. Stráááášněěěě mooooc děkuju, to jsem nečekala a udělalo mi to obrovskou radost.

Moji dvacátou knihu KDYŽ JE MUŽ V LÁZNÍCH, ode mě dostali VŠICHNI z TRUE HARMONY, páč sem jim věnovala první povídku…

Náš mladej do ní jen nakoukl na zkoušce a po cestě domů sypal z rukávu obsah první kapitoly. Tak mi to nedalo a asi v deset večer jsem si říkala,že bych do toho mohla juknout.

Upřímně, moc jsem si od toho neslibovala, protože čtu životopis Van Gogha a mám tedy pocit, že nemůže existovat lepčejší kniha. Gogh šel stranou a spánek taky.

Ráno ve středu jsem byla totálně nevyspalá, nepřipravená na hodiny, ale chodila jsem celý den s takovým tím nablblým úsměvem tupého puberťáka a těšila se domů (že zalehnu ke zbytku kapitol).

Ležela jsem dlouuuuhooo. Ráno mě Michal musel vyhazovat ze záchoda, že přijdeme pozdě do školy, to jsem dočítala poslední kapitolu.

Tak děkuju moc… teď se budu snažit, aby si knihy všiml i můj muž. Zejména kapitola o té paní co doma dělala za všechny všechno a pak se jednoho dne sebrala a šla k sestře a odstěhovala se od nich pryč, tu bych ráda, aby si můj muž přečetl. Blbý je, že nemám sestru a ani kolegu v práci, který by mě obdivoval…

Nikdy by mě nenapadlo, že bych někdy zatoužila jet do lázní. V pubertě jsem utrpěla těžký úraz páteře a projela jsem mnoho dětských léčeben a mé zážitky se asi dost podobají těm tvým. Dodnes mne děsí představa slepého maséra, který mi místo zad osahal nejprve celé tělo. Bylo mi 14 a vlastně jsem to nikomu neřekla.

Ale teď, když vím o Klimkovicích (www.sanatoria-klimkovice.cz) tolik informací a viděla jsem i fotky, už se neděsím představy, že bych někdy musela do lázní jet. Takže dvakrát díky.

A kdybys měla ještě chuť přijet za puberťáky… nabídka stále platí. (Tím Monika myslí besedu ve škole. Jasně, že jo!) Tak krásný podzim plný barevného listí a doufám, že se brzy uvidíme. A prosím Tě PIŠ PIŠ PIŠ knihy další a další… Gogha už asi nedočtu. Monika Truehormoňáková

:-P No tak tedy jo… :-P …tak já tedy budu psát dál… :-P

Zpět na KDYŽ SE ŘEKNE CO JE NOVÉHO

design Jiří VANČURA, web Tomáš ADÁMEK, 2006–2024